12.12.2014r. w klasie I b odbyła się lekcja otwarta z  edukacji polonistycznej i technicznej. Zaproszeni na nią zostali:  pani dyrektor p. R. Kuligowska i pani wice-dyrektor pani B. Dobosz oraz rodzice , babcie i dziadkowie.Na początku lekcji uczniowie wysłuchali pięknej pastorałki w wykonaniu Oliwki Sekular.
 Następnie wszyscy usiedli na dywanie , a wychowawca wprowadził uczniów w tok zajęć podając informacje czym będą się zajmować dzisiejszego dnia.  Wykorzystując sprzęt multimedialny, pierwszaki bardzo dobrze  poradziły sobie z przydzielonymi im zadaniami i ćwiczeniami.. Sprawnie wyszukiwali  odpowiednie wyrazy do wstawienia oraz wspaniale zbudowali zdanie z przygotowanej rozsypanki wyrazowej.  Pięknie opowiadali o zwyczajach i tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Pod koniec lekcji demonstrowali  nakrywanie stołu wigilijnego.Na koniec lekcji uczniowie i zaproszeni goście wygłaszali opinie na temat zajęć.
Niespodzianką było wspólne przygotowanie i pieczenie pierników. Była to frajda nie tylko dla dzieci, ale i dla gości, którzy ochoczo zabrali się do pracy. Była to wspaniała nauka i zabawa. Po 20 minutach po całej szkole unosił się piękny i kuszący zapach.
Dla zaproszonych gości klasa I b przygotowała muzyczną niespodziankę – śpiewaliśmy kolędę pt.”Przybieżeli do Betlejem” .
DZIĘKUJĘ GOŚCIOM za udział w lekcji oraz uczniom klasy I b za piękną  pracę.

                                                                                        

  Wychowawca kl.1 b Bożena Blus