W klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych światełek uczniowie klas szóstych zaprosili do refleksji nad tajemnicą narodzin króla. Pierwszy raz wieczorem 21 grudnia zaprezentowali jasełka dla swoich najbliższych: rodziców, dziadków i rodzeństwa, a 22 grudnia dla całej społeczności szkolnej oraz przybyłych  gości.

Wszyscy z wielkim wzruszeniem obejrzeli obrady upadłych aniołów, którzy próbowali zniszczyć wśród ludzi miłość do Boga, a także zabrać im czas na modlitwę. Podstępem wabili reklamami, promocjami, zawsze włączonym telewizorem, komputerem. I wtedy na scenie pojawił się Mały Książę, który przybył na Ziemię w poszukiwaniu przyjaciół. Opowiedział widzom o swojej wędrówce, podczas której spotkał wyjątkowego króla. Nie miał pałacu, wojska, ale za to był bogaty   w miłość. Przybyły gość obserwował dzieci i młodzież. Zobaczył, czym się zajmują, czemu poświęcają czas. Potem przyjrzał się dorosłym – zapracowanym, zabieganym, nie mającym na nic czasu. Książę zasmucony życiem człowieka na Ziemi postanowił przekazać wszystkim ludziom swój sekret: „Dobrze się widzi tylko sercem. W życiu liczy się tylko miłość”.

Następnie widzowie byli świadkami przybycia wyjątkowych gości: aniołów, Maryi, Józefa, mędrców, królów, pasterzy. Aktorzy podziękowali Jezusowi za to, że przyszedł z nieba na Ziemię, by przekazać, co naprawdę w życiu jest istotne. Na zakończenie w atmosferze śpiewanych kolęd uczestnikom przedświątecznego spotkania życzono, aby pamiętali, że rodzina jest zawsze najważniejsza, umieli dostrzec cierpienia, upokorzenia i krzywdy innych oraz odnaleźli Boga i potrafili uwierzyć w Jego Miłość.

Renata Malka

Urszula Rozbicka

Anna Lubaszka

Iwona Jagodzińska