21 i 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Jest to zawsze dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Tego dnia pamiętamy o złożeniu im życzeń. Przecież wnuczęta to dla Dziadków  największy skarb   i radość.

W dniu 21 lutego 2012r.  w Szkole Podstawowej w Mrozach odbyło się uroczyste spotkanie   z okazji Dnia Babci i Dziadka  zorganizowane przez wychowawczynie i dzieci z klas 2a i 2c. Na uroczystość przybyła również dyrektor szkoły Renata Kuligowska. Po powitaniu zaproszonych gości, uczniowie  klas „ w kawiarnianej atmosferze”, przygotowanej przy ogromnym zaangażowaniu rodziców, zaprezentowali swój program artystyczny. Wnuczęta całym sercem dziękowały swym Babciom i Dziadkom za miłość, troskę i czas, który im poświęcają.

Dzieci śpiewały : „Jak dobrze babciu, że przyszłaś tu, że jesteś znowu przy mnie,
gdy nie ma Ciebie tęsknię, bo tak bardzo kocham Cię…..”,

albo:
 „Najdroższy dziadku, to jest piosenka, którą śpiewają
Tobie wnuczęta, nie o zabawce, ani o kwiatku, to jest piosenka
o naszym Dziadku….”

Zaprezentowały również skecze oraz zatańczyły czaczę przygotowaną przez panią od muzyki – Urszulę Rozbicką. Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Dzieci zagrały na fletach,  odśpiewały okolicznościowe „Sto lat” i wręczyły Babciom i Dziadkom drobne upominki w postaci dyplomów honorowych, czym sprawiły im wielką radość. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, w czasie  których mogliśmy podzielić się wrażeniami.
Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu,  była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się. Najodważniejsza z babć,  pani Alicja Bieniawska, babcia Oli z klasy 2a,  wyrecytowała wszystkim obecnym wiersz pt. „Chora żaba”.

Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Danuta Król, Elżbieta Sekular