W okresie kwietnia i maja w naszej szkole dużo było słychać na temat matematyki, a to za sprawą różnorodnych konkursów matematycznych na różnych szczeblach, w których uczniowie brali udział. Każdy starał się jak tylko mógł, ale jak to już w życiu bywa, konkurencja liczna i silna, a miejsc na podium mało. Wytrwale i ze wspaniałym rezultatem przeszedł przez wszystkie zmagania uczeń klasy 5b Krzysztof Pasik, który zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym, I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym oraz I miejsce w Szkolnym Konkursie Matematycznym o tytuł „Mistrza Rachunku Pisemnego”. Pozostali uczniowie, którzy wyróżnili się ogromnymi umiejętnościami w tej dziedzinie to:
– w Szkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas 4 o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia” – I miejsce Koszel Weronika kl.4i, II miejsce Krążała Maciej kl.4b, III miejsce Zielińska Justyna kl.4b i Pajęcki Damian kl.4i.
– w Szkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas 5 o tytuł „Mistrza Rachunku Pisemnego” –  II miejsce Jurkowski Krzysztof kl.5b, III miejsce Sobiech Aleksandra kl.5a i Furtak Wojciech kl.5a.
– w Szkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas 6 o tytuł „Króla Mistrzów i Rachmistrzów” – I miejsce Uchmańska Aleksandra kl.6i, II miejsce Sekular Błażej kl. 6i, III miejsce Kąca Maciej kl.6b.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

H. Jachimowicz i B. Soszyńska