11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy
i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Uczniowie naszej szkoły także pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju i pragną uroczyście obchodzić Święto Niepodległości.

12 listopada 2019 r., Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Romualda Traugutta uroczyście obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie i  nauczyciele wspólnie świętowali ten szczególny i radosny dzień dla naszego kraju.

Uczniowie klas 2 z pomocą wychowawców przygotowali podniosłą
i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie wiersze mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, wiersze mówiące
o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności.

Podczas uroczystości uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne, takie jak: „Szara Piechota” czy „Rota”.

W obchody Święta Niepodległości włączyli się uczniowie całej szkoły, biorąc udział w szkolnym projekcie „101 lat Niepodległej”.  Oddziały przedszkolne
i klasy 1 stworzyły flagę Polski, klasy  3 – godło Polski, klasy 4 –  portrety postaci historycznych, klasy 5 i 6 – kotyliony dla wszystkich uczniów szkoły.




 

Wychowawczynie klas drugich.