Klasa 3b od października uczestniczy w zajęciach teatralnych w teatrze Syrena w Warszawie. Dzięki tym wyjazdom dzieci integrują się jako zespół klasowy, poszerzają wiedzę na temat teatru , prezentują zasady dobrego zachowania małego teatromana czyli savoir vive.

Podczas pierwszego zajęcia mieliśmy przyjemnośc spotkac się z aktorem lalkarzem, który przygotował dla nas piękną prezentację na temat historii lalki w teatrze. Poznaliśmy nazwy lalek. Podczas zajęc plastycznych wykonywaliśmy pacynki, które później musieliśmy wprawic w ruch . Każdy miał za zadanie przygotowac krótką scenkę i wystąpic z nią przed kolegami .Była to wspaniała zabawa i nauka.

Drugi wyjazd był 17 listopada. Zajęcia rozpoczęła prezentacja związana z tańcem i jego historią. Następnie mieliśmy cwiczenia z wydobywania  głosu. Rozwijaliśmy twórczą ekspresję ruchową, ruch sceniczny. Uczyliśmy się kroków do różnych tańców.

15 grudnia odbyły się nasze trzecie zajęcia. Były one bardzo ciekawe .Prowadziła je znana aktorka. Oprowadziła nas po całym teatrze. Zwiedziliśmy jego kulisy .Byliśmy w garderobach znanych aktorów, mieliśmy możliwośc zakładania peruk, nakryc głowy. Oglądaliśmy przepiękne stroje aktorskie oraz odwiedziliśmy pracownię krawiecką. Mieliśmy możliwośc wystąpic na scenie teatru w scenerii aktualnie granego przedstawienia pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Była to dla nas wspaniała przygoda.

Zajęcia zakończyliśmy zabawami rozwijającymi ekspresję i plastycznośc ciała.

Każdy wyjazd dla nas to niesamowite przeżycie.

 

Wychowawca Bożena Blus