Dnia 24 marca 2014r. klasa IIi wyruszyła do Wołomina, by wesprzeć swoją koleżankę z klasy Julię Kulik, która reprezentowała gminę Mrozy w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Wygraj Szansę”. W lutym 2014r. swoją interpretacją utworu Maryli Rodowicz „Małgośka”, uczennica oczarowała jury i wygrała eliminacje gminne. Tym samym dostała się do kolejnego etapu. Organizatorem i patronatem konkursu była Agencja Telewizyjno-Estradowa  TV MEDIA. Stąd też występy dzieci były nagrywane, a w niedalekiej przyszłości program zostanie wyemitowany.
Występowi naszej gwiazdy towarzyszyło tło choreograficzne. Paulina Żurawska z klasy IIi, Martyna Bieniawska z klasy Vb oraz Aleksandra Uchmańska z klasy Vi przedstawiły układ taneczny do śpiewanej przez Julię piosenki. Całość występu prezentowała duży zakres umiejętności i zdolności dziewczynek. Łącznie odbyło się 16 występów. Stąd też jury miało trudne zadanie, gdyż poziom wokalny osób występujących był bardzo wysoki. Wprawdzie nasza uczennica nie zdobyła głównej nagrody, ale emocje, których nam dostarczyła pozostaną w nas na długo. Julia oraz pozostałe dziewczynki otrzymały książki oraz dyplomy z podziękowaniem za uczestnictwo w konkursie.
Poprzez udział w występach, dzieci mogły bliżej poznać zawody ludzi pracujących w telewizji: operatora kamery czy dźwiękowca. Z wielkim zainteresowaniem oglądały, jak nagrywany jest program telewizyjny. Atmosfera konkursu na tyle udzieliła się wycieczkowiczom, że w drodze powrotnej radosnym śpiewom nie było końca.

 Katarzyna Rosa

Katarzyna Smolińska