11 października klasy IV a i kl. IV b pojechały na wycieczkę do Białowieży. Większość uczniów była tam po raz pierwszy, toteż atrakcje Puszczy Białowieskiej okazały się dużym przeżyciem. Pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo-Leśnego, gdzie prezentowany jest charakterystyczny dla Puszczy świat roślin i zwierząt. Niezwykłe ekspozycje  wywarły na nas niezapomniane wrażenie. Dzięki dużej ilości wykonanych zdjęć jeszcze nieraz będziemy mogli wspominać te chwile.
Z muzeum udaliśmy się na multimedialną lekcję, w ramach Ogólnopolskiego projektu edukacji ekologicznej „Tropem żubra”, w trakcie której dowiedzieliśmy się o występowaniu tych zwierząt w Polsce i Europie oraz restytucji gatunku po tym, jak został on całkowicie wytrzebiony na wolności (najpierw na Kaukazie, a potem w Puszczy Białowieskiej). W XX wieku część populacji odtworzonej w zamkniętych zagrodach powróciła na wolność – mimo to żubry są nadal gatunkiem zagrożonym wyginięciem.
Po zakończonych zajęciach pojechaliśmy do Rezerwatu Żubrów, gdzie zobaczyliśmy różne zwierzęta, a szczególnie wspaniałe, ogromne żubry. Ostatnim punktem naszego wyjazdu było ognisko. Na Polanie Żubra zjedliśmy pieczone kiełbaski i miło spędziliśmy czas, tym bardziej, że dopisała nam piękna pogoda.
 Po całodniowym pobycie w najstarszym parku w Polsce, wróciliśmy do Mrozów, gdzie czekali na nas rodzice.
To była wspaniała wycieczka!
Zakupione pamiątki długo będą nam ją przypominały.

Wychowawcy klas IV