Dnia 23 listopada 2016 r. dzieci z klas 2c, 2b i jeden uczeń z klasy 5i uczestniczyły w wycieczce do Fabryki Czekolady LOTTO Wedel w Warszawie.

Na początku obejrzeliśmy wspaniałą wystawę czekoladowych rzeźb, następnie poznaliśmy historię fabryki przedstawioną przez przewodników z Fundacji Akademii Innowacji Stowarzyszenia „Serduszko dla Dzieci” oraz zostaliśmy poczęstowani wedlowskimi słodyczami.

Następnie zwiedzaliśmy część produkcyjną fabryki w odpowiednich fartuszkach i czepkach na głowach. Byliśmy świadkami produkcji wedlowskich czekolad od momentu umieszczania masy czekoladowej w odpowiednich formach, poprzez chłodzenie, kontrolę jakości, aż do momentu pakowania jej w kolorowe papierki, a następnie w kartony, w których transportowana jest do hurtowni i sklepów. Widzieliśmy również proces produkcji „Torcików wedlowskich” od momentu powstawania wafelków, poprzez wypełnianie ich masą orzechową, prasowanie, wycinanie okrągłych kształtów, kąpiel w masie czekoladowej, ręczne ozdabianie, kontrolę jakości, aż do pakowania ich w kolorowe pudełeczka.

Widzieliśmy również Pracownię Rarytasów, w której aktualnie produkowane są mikołaje i aniołki z białej i ciemnej czekolady z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Podsumowaniem wycieczki była przygotowana dla nas czekolada do picia, w której maczaliśmy pianki, czyli robiliśmy samodzielnie „ptasie mleczko”. Każdy z uczestników wycieczki otrzymał również symboliczną paczuszkę słodkości do domu.

Wycieczka była bardzo ciekawa i „słodka”.

E. Sekular, H. Sobiech