21 marca był w naszej szkole dniem wyjątkowym. Choć  za oknem było zupełnie biało, nie zielono,  postanowiliśmy przywitać wiosnę. Uczniowie byli przebrani w różne stroje, które oceniała komisja.  Po szkole chodzili kucharze, kowboje, Indianie, różne postaci z bajek i dworu królewskiego, gwiazdy rocka, małe dzieci i śpiochy. Byli też uczniowie przebrani za zwierzęta, piratów, Hawajczyków.  Sportowcy i nauczyciele, hip-hoppowcy i agenci do zadań specjalnych dumnie prezentowali swoje kostiumy.
 Tego dnia odbył sie też finał  2. edycji szkolnego Mam Talent, który poprowadzili Jakub Szymorowski z klasy 5b i Adrian Pawłowski z 6b. W jury zasiadły dziewczyny z klasy 6c – Natalia Gałązowska i Katarzyna Majewska, a także zwycięzca ubiegłorocznej edycji programu – Patryk Budkowski.  Nad prawidłowością prac komisji czuwała p. Marta Prusińska – opiekun samorządu szkolnego. Do finału zakwalifikowało się 19 wykonawców. Uczniowie śpiewali i  tańczyli. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie. Zwyciężyła  Julita Trojanowska z klasy 5i, która zaśpiewała piosenkę „Hallelujah” w języku angielskim. Nagrodą główną był talon na pizzę ufundowany przez Studium Języków Obcych.
W dalszej części dnia  uczniowie i nauczyciele zamienili się rolami. Niektórzy z uczniów poprowadzili wcześniej przygotowane zajęcia, a nauczyciele znowu mogli usiąść w szkolnych ławkach i trochę poprzeszkadzać na lekcji.
Kolejną atrakcją był mecz siatkówki – reprezentacja uczniów przeciwko reprezentacji nauczycieli. W sali gimnastycznej tłum kibiców – okrzyki, meksykańska fala, muzyka i znakomity komentarz prowadzących. Na meczu pojawił sie również smok SJOK ze Studium Języków Obcych, który najbardziej aktywnym kibicom rzucał cukierki. Reprezentacja nauczycieli zagrała w następującym  składzie: Agnieszka Goławska, Hanna Miller- Wąsowska, Agnieszka Rybak, Katarzyna Rosa, Agnieszka Konopka, Marta Prusińska, Bartłomiej  Sitnicki, Wiesław Grabarczyk, Krzysztof Pieniak,  a także  Ewa Chojnacka ze Studium Języków Obcych.
Mecz zakończył się  wynikiem 2:0 dla drużyny nauczycieli. Planowany jest mecz rewanżowy.
Po raz kolejny okazało się, że w szkole można wspólnie bawić się i wspaniale spędzać czas.

 

Marta Prusińska