Dnia 16 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana metodą projektu. Za przygotowanie występu odpowiedzialne były klasy IV a oraz IV i wraz z wychowawcami.

Uczniowie klas I – III opowiedzieli  o naszych symbolach narodowych. Następnie w skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości, a uczniowie klas piątych przypomnieli daty trzech najważniejszych powstań narodowych. Uczniowie klas szóstych opowiedzieli o walkach Polaków w czasie I wojny światowej oraz o radosnym dniu 11 listopada 1918 roku, kiedy to po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Przypomnieli też postacie bohaterów narodowych – Józefa Piłsudskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Prowadzący uczniowie klas IV a i IV i recytowali wiersze, a chór szkolny uświetnił uroczystość odśpiewaniem pieśni patriotycznych. Na zakończenie uczniowie klas czwartych złożyli życzenia Polsce     z okazji Jej święta, a uczennica symbolizująca Polskę zwróciła się do zebranych i przypomniała o naszych obowiązkach wobec ojczyzny.

Panował świąteczny, radosny nastrój.  Dla uczniów naszej szkoły była to lekcja patriotyzmu i historii.

Wychowawcy