29 kwietnia br. Biblioteka szkolna zorganizowała  spotkanie autorskie z Panią Ewą Nowak – pisarką z Warszawy, autorką wielu opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży. Uczniowie z klas IV-VI przez dłuższy czas poprzedzający spotkanie czytali książki autorki, a członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki oraz Koła Historycznego przygotowali ilustracje wybranych przez siebie tytułów.  „Pajączek na rowerze” autorstwa naszego gościa został włączony przez polonistki do kanonu lektur klas piątych. Stąd wypłynął pomysł zaproszenia p. Ewy Nowak do naszej szkoły.

Pani Ewa szybko nawiązała kontakt z 200-osobową grupą czytelników zebranych w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Rozmowa potoczyła się wokół wątków rodzinnych, które w wielu utworach znalazły swoje odzwierciedlenie. Pisarka opowiadając o swojej twórczości jednocześnie wprowadziła zebranych w świat terminów literackich. W drugiej części uczniowie zadawali pytania …, a p. Ewa z pedagogicznym zacięciem i poczuciem humoru na nie odpowiadała.

Tradycyjnie spotkanie zakończyło się wpisywaniem autografów do książek, pamiętników  i Kroniki szkoły. W imieniu uczniów i nauczycieli  uczennica Julia Brandota pięknie podziękowała Pani Ewie Nowak za przybycie do naszej szkoły i wręczyła kwiaty.

Słowa podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za sfinansowanie tego literackiego wydarzenia.

Ewa Grabarczyk i Renata Malka