W naszej szkolnej bibliotece w dniu 14 września odbyło się Uroczyste Pasowanie na czytelnika, w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami:

Klasa Ia – Milena Chróst

Klasa Ib – Joanna Nakonieczna

Klasa Ic – Danuta Król

Klasa Ii – Agnieszka Luba i Wioletta Sadowska

Spotkanie przygotowały i poprowadziły panie bibliotekarki: Agnieszka Zając, Renata Malka i Malwina Sankowska. Byli również zaproszeni goście pan dyrektor Wojciech Rastawicki oraz pani wicedyrektor Barbara Dobosz.

Podczas spotkania nasi przesympatyczni pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki. Dzięki wysłuchaniu i obejrzenie magicznego teatrzyku Kamishibai, pt. „Bajka o zmęczonej książce z bajkami”, w niesamowicie ciekawy oraz zabawny sposób płynął niezwykle ważny morał, uczący dzieci szanowania książek. Następnie uczniowie opowiadali o tym jak dbają o książki, jak z nich korzystają.  Dzieci z przejęciem wysłuchały w jaki sposób książki chciałaby być traktowane i jakie mają prośby do czytelników. Dostali również symboliczny prezent zawierający rady jak dbać o książki do powieszenia w widocznym miejscu w klasie.

W ostatniej części naszego fantastycznego spotkania pan dyrektor oraz pani wicedyrektor uroczyście pasowali uczniów na czytelników. Każdy dostał kartę czytelnika oraz zakładkę do książki. 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i za to, że wspólnie udało się nam stworzyć tak przemiłą atmosferę, wzbudzając w pierwszakach ciekawość i chęć zdobywania nowej wiedzy ukazującej, jak wielką rolę odgrywa zachowanie zasad dobrego czytelnika.

Bibliotekarki:

Agnieszka Zając

Renata Malka

Malwina Sankowska