3.11.2015 r. uczniowie klas III uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

To co wyróżnia to miejsce, to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk.

Celem wyjazdu była możliwość nie tylko obejrzenia ale również praktycznego eksperymentowania z eksponatami z różnych dziedzin nauki.

Uczniowie uczestniczyli w spektaklu Teatru Robotycznego, w którym rolę aktorów odrywają roboty. Do największej atrakcji CNK należy planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie dzięki projekcjom na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, uczestnicy seansów odnoszą wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu, w głębi oceanu lub w środku wulkanu. My obejrzeliśmy film pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Podczas specjalnego seansu mogliśmy się więcej dowiedzieć o zjawiskach astronomicznych, co dzieje się na niebie, dlaczego Słońce świeci, jak zmieniają się pory roku, film opowiadał o gwiazdozbiorach, podróżach kosmicznych i lądowaniu na Księżycu.

Obserwując nasze dzieci podczas ich pobytu w Centrum Nauki Kopernik nabrałyśmy przekonania, że jest to miejsce, które na długo pozostanie w ich pamięci. Mamy nadzieję, że te przeżycia będą dla nich bodźcem do rozwijania własnych zainteresowań.

Wychowawcy klas III