W dniu 17 marca 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono.  Przed obchodami tego dnia w naszej szkole, na lekcjach języka angielskiego odbyły się pogadanki na temat obchodów tego święta w Irlandii i na świecie, oraz o historii Świętego Patryka, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Celem tego „zielonego dnia” było zapoznanie uczniów z historią i kulturą anglojęzycznych krajów Unii Europejskiej  (Irlandia i Wielka Brytanii) oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej) a także wprowadzenie wesołych elementów do szkoły przed nadchodzącym, pierwszym dniem wiosny.

Obchody dnia Świętego Patryka były przeprowadzone po raz kolejny i można je uznać za bardzo udane. Było wesoło i zielono. Większość uczniów przebrała się na zielono, niektórzy mieli ze sobą charakterystyczne związane z tym dniem gadżety ,np. flagi, kapelusze, mapy itp.. Niektórzy uczniowie i uczennice mieli pomalowane zielone koniczynki na twarzach oraz zielone opaski z koniczynką na głowę.