1 kwietnia 2016r. dzieci z klas 0a oraz 0b wybrały się na wycieczkę do Mińska Mazowieckiego na spektakl „Dzieci króla baśni”. Dzieci dowiedziały się co to jest tolerancja.

 

W spektaklu trójka dzieci nie umie bawić się ze sobą, kłócą się i przezywają, wytykając sobie zewnętrzne cechy wyglądu. Przybywa (dobry) Król Baśni i zamienia dzieci w postaci o cechach, które dotąd wyśmiewały (tego, który wyśmiewał nos – w Pinokia; tuszę – w dynię; uszy – w Plastusia), po czym znika. Aby odzyskać swój pierwotny wygląd, trzeba odnaleźć i przeprosić  Króla Baśni. Dzieci wyruszają więc w nieznaną podróż.  Spotyka ich wiele przygód, w których okazuje się, że wyśmiewane cechy potrafią pomóc w pokonaniu niemałych opresji, a każde dziecko jest ważne i potrzebne. Zwłaszcza, gdy potrafi zrobić coś dla innych. Na przestrzeni przygód dzieci stają się prawdziwymi przyjaciółmi. Pojawia się Król Baśni i cofa czar, po czym powraca do swojego królestwa.

 

Obejrzany spektakl pomógł dzieciom zrozumieć co to jest tolerancja ale również docenienie innych, niepoddawanie się w trudnych chwilach a także nieocenianie innych według wyglądu (pozorów). Wszystkim dzieciom przedstawienie bardzo się podobało.

Wychowawczynie klas 0a,b.