Joanna Jagiełło, polska pisarka, autorka wierszy, opowiadań, powieści dla dzieci i młodzieży 4 grudnia odwiedziła naszą szkołę. Na miesiąc przed tym wydarzeniem biblioteka szkolna ogłosiła konkurs literacko-plastyczny dla klas drugich i trzecich. Uczniowie pracowali pod kierunkiem wychowawców. Trzecioklasiści zaprezentowali swoje umiejętności pisarskie, wymyślając dalsze losy Amelki, głównej bohaterki utworu „Pamiętnik Czachy”. Z kolei uczniowie z klas drugich wcielili się w role ilustratorów i stworzyli wspaniałe prace plastyczne wokół książek pt. „Różowe babeczki” i „Oko w oko z diplodokiem”. Panie bibliotekarki ze zgromadzonych prac stworzyły iście bajkową scenografię. Pisarka szybko nawiązała kontakt z publicznością dzieląc się wspomnieniami ze swojego życia. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali, jak opowiadała o tym, skąd czerpie pomysły i jak w ogóle przebiega proces twórczy pisania książek. Przekazała także dzieciom życiową mądrość, że „…marzenia są najważniejsze i jeśli człowiek ma marzenia, to musi zrobić wszystko, żeby je spełnić”.

Pan dyrektor Wojciech Rastawicki i uczennica Oliwia Trojanowska wręczyli upominek-niespodziankę, pięknie oprawione zdjęcie z uroczystości.

Spotkanie autorskie zakończyło się tradycyjnie składaniem autografów w zakupionych książkach pisarki. Fundatorem tego wyjątkowego wydarzenia była Rada Rodziców, za co katedra biblioteki składa gorące podziękowania.

Autorem zdjęć był pan Wiesław Grabarczyk.

 

Nauczyciele bibliotekarze
Ewa Grabarczyk. Renata Malka, Agnieszka Zając